All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ decorative stainless steel sheet ] match 183 Products.
1.0mm Thickness No.1 Suface 316L Steel Plate Sheet Slow Turning
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS316 |
| Thickness: | 1.0-3.0mm |
8k Finish 1/4" 316 Stainless Steel Plates 15mm Thick
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
ASTM A36 Black Iron Cold Rolled Sheet Metal Plate 0.6 Mm For Building Material
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-6000mm |
14ga 16ga Cold Rolled Ss Sheet 2B Finish 4x8 Metal 35mm Hairline
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 310S 317 904L 2205 |
| Thickness: | 0.15-35mm |
304l 306l Seamless Pipe Ss 304 Sch 10 Schedule 20 Din 2391 Din 2448
| Surface Finish: | 2B/8K/Mirror/No.1,etc |
|---|---|
| Length: | 1-12m |
| Steel Grade: | 200/300/400 Series |
Width 3.5mm~1550mm Astm 201 304 Stainless Steel Iron Sheet Coil for Building Decoration
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Delivery: | 7-15 Days After Receiving Deposit Or L/C |
ASTM 304 316l Ss 430 grade stainless steel 0.3mm 2b Ba Bright Stainless Steel Coil for Kitchen Utensils
| Color: | Natural Color |
|---|---|
| Description: | Stainless Steel Sheet |
| Hardness: | Hard |
ASTM 201 202 304 304L 310S 316 316L 430 Corrosion resistance Stainless Steel coil steel sheet
| Coil ID: | 508mm/610mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 2-8MT |
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
0.025mm~4mm 201 304 316 Stainless Steel Coil Metal Strip Steel Sheet
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-6000mm |
3mm 301 302 303 304 Low Carbon Stainless Steel Coil Refrigerant Storage Tank
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Finish: | Hot Rolled, Cold Rolled |

