All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ decorative stainless steel sheet ] match 183 Products.
Food Grade 0.35mm Thickness Cold Rolled 316 Stainless Steel Sheet
| Material: | 304/316/316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | 1000mm-4000mm |
3/8" A243 Astm A242 A588 Corten Steel Plate 10mm 6mm 8mm 3mm 2mm Corten Steel Sheet Weathering
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Length: | According To Customer Requirements |
| Thickness: | 1.6mm~16mm |
2 Inch Wide 201 Stainless Steel Strips With Holes 4mm 50mm 304 316L 430
| Grade: | 300/400 Series |
|---|---|
| Coil Weight: | 1MT - 10MT |
| Length: | Coil |
1.25mm Cold Rolled 304 Ss Steel Sheet Plate With 2B Surface
| Material: | 304/304L/304H |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3.0mm |
| Width: | 60-2000mm |
304 409 Stainless Steel Fixing Strip 0.9mm Ss Strip Coil
| Material: | AISI 201,304 |
|---|---|
| Grade: | 200,300 Series |
| Length: | 5800 Mm Or As Requirement |
SS Sheet 0.8mm Thickness Cold Rolled Duplex 430 Stainless Bright Annealed Plate
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS 430 |
| Thickness: | 0.3/0.8mm |
Ba 201 J2 304 316 Stainless Steel Coil Wall Decoration Building Materials
| Coil ID: | 508/610mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 3-15MT |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
316L 410 Stainless Steel Coils Hot Cold Rolled Stainless Steel Strips Coils 316 Grade
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | 1-6mm Or As Required |
| Width: | 20-2000mm |
TISCO 2BA SS Strip Coil 304 316 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet coil
| Product Name: | Cold Rolled Stainless Steel Sheet Coil |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 304, 304L, 316, 316L, 310S, 409, 410, 430, Etc. |
| Surface: | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
409/410/904l/2205/2507 Ss 304 Customized Thickness 4*8 Feet Plates
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
|---|---|
| Keyword: | 4x8 Stainless Steel Sheet Sheet |
| Port: | Shanghai |

