All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ decorative stainless steel sheet ] match 183 Products.
SUS ASTM Stainless Steel Plate Sheet Ss 430 2B BA Mirror Finished Elevator
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 410 420 430 |
| Thickness: | 0.3mm |
Brushed Mirror Surface Stainless Steel Coil 4mm 304 430 201 Use For Roofing Sheet
| Product Name: | Mirror Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | AISI 316 409 410 420 430 201 202 304L |
| Surface: | Ba/2b/No. 1/No.3/No.4/8K/Hl/2D/1D |
0.25mm Stamped Water Wave Stainless Steel Panel 316L Ripple Sheet For Ceiling
| Material: | 304 |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-20mm |
| Width: | 12000-2500mm |
3.0mm Wall 304L 316 Stainless Steel Plate Cold Rolled 201 Decorative Resist Corrosion
| Standard: | SS,AISI,JIS |
|---|---|
| Grade: | 201 304L 316 |
| Thickness: | 1.0-3.0mm Or Customized |
1000 - 2000mm Cold Rolled Steel Sheet Mill Edge 304 0.3 - 100mm
| Color: | As Your Request |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
1000mm Stainless Steel Mill Edge Coil 2507 316 201
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
|---|---|
| Length: | 1000mm-6000mm |
| After Sale: | Any Quality Problem Found Upon Receipt Of Goods, Unconditional Refund |
304 316 Corrosion Resistant Stainless Steel Coil 201 430 409L 410 2205 2507
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Magnetic Properties: | Non-Magnetic Or Magnetic |
| Length: | 1000mm-6000mm |
1.2mm Thickness Cold Rolled BA Surface 410 Steel Sheet For Hypodermic Needle
| Standard: | ASTM,JIS DIN, GB,AISI |
|---|---|
| Grade: | 410/410s/420/430 |
| Thickness: | 1.2-3mm |
JIS Ss 301 316L 304 BA Finish Cold Rolled Stainless Steel Plate With 0.25-2.5mm Thick
| Standard: | EN10088-2, GB3280 |
|---|---|
| Grade: | 301 316L 304,300series |
| Thickness: | 0.25-2.5mm |
430 Polished Stainless Steel Strips 0.9mm 150mm 2B Surface Decoiling
| Material: | AISI 201,304,309S |
|---|---|
| Grade: | 200,300 Series |
| Length: | 1500 Mm Or As Requirement |

