All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
40 - 150gsm Galvanized Iron Steel Sheet GI 1500mm For Roofing
| Product Name: | GI Steel Sheet |
|---|---|
| Zinc Coating: | 40-150gsm |
| Type: | Iron Steel Sheet For Roofing |
4J50 Alloy Steel Products UNS K94610 4J29 Kovar Capillary Tube
| Grade: | Precision Alloy |
|---|---|
| Material: | 4J50 |
| Resistance (μΩ.m): | Low |
201 Stainless Steel Coil 1mm Thick Cold Rolled Stainless Steel Strips In Coil
| Material: | SS 201 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
UNS S17700 6mm Stainless Steel 304 Coil
| Material: | SS 321 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
SUS 309S 405 Stainless Steel Adhesive Strips 0.5mm
| Material: | SS 309S |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
430 904l Stainless Steel Strips 10mm Stainless Steel Sheet In Coil
| Material: | AISI 310S |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | 1000-6000mm Or As Requirement |
409 430 Stainless Steel Strip 1.2mm
| Material: | AISI 347 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | 1200-5800mm Or As Requirement |
304l 306l Seamless Pipe Ss 304 Sch 10 Schedule 20 Din 2391 Din 2448
| Surface Finish: | 2B/8K/Mirror/No.1,etc |
|---|---|
| Length: | 1-12m |
| Steel Grade: | 200/300/400 Series |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet 2000 -12000mm 2D Surface Custom Size
| Standard: | AISI EN JIS ASTM DIN,etc. |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
316l SS Strip Coil 0.5mm 316 Stainless Steel Coils
| Grade: | 200 Series,300 Series,400 Series |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated, Painting/oil |
| Length: | 2000-6000 Mm |

