All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
Flat Stainless Steel Cold Rolled Sheet 301 302 303 304 304l 304n1
| Custommerized Size: | Width 100-1500mm, Length 500-6500mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Keyword: | Stainless Steel Plate |
0.6mm 1.5mm 2mm 10mm 201 304 310 316l Mirror Decorative Stainless Steel Sheet Ss Plate
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
1.6 Mm 1.5 Mm 1.2 Mm 316l Stainless Steel Sheet Metal 8k Mirror Finish 2520
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 1-3mm |
| Width: | 500-1500mm Or Customize |
304 321 202 Stainless Steel Sheet 485mm 0.5mm Thickness BA 2B Surface Cold Rolled
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 304 321 202 |
| Thickness: | 0.12-4.0mm |
Bright Milling Stainless Steel Sheet 0.12 - 4.0mm 304 321 202 BA 2B Surface
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 304 321 202 |
| Thickness: | 0.12-4.0mm |
2B BA Cold Rolled Stainless Steel Inox Sheet 201 202 310 316 14ga
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Grade: | 200/300/400 Series |
| Thickness: | 10ga 12ga 14ga 16ga |
SGS 14ga Cold Rolled Stainless Steel Sheets 3.0mm 202 316 310S For Kitchen Walls
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 200/300 Series |
| Thickness: | 10ga 12ga 14ga 16ga;1.0/2.0/3.0mm |
AISI 2b No 1 0.3 Mm Steel Sheet Sus 201 304 304l 316 316l 321 430 904l 4x8 2205 2507
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
TISCO 201 Stainless Steel Sheet 430 904L 4x8 316l Plate Annealing
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 201 304 310S 430 904L |
| Thickness: | 3.0-15mm |
BA Hairline Stainless Steel Sheet Plate 5.0mm 301 310S 316L 2B JIS ASTM
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 301 304 310S 316L |
| Thickness: | 5.0mm |

