All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
1.5 Mm Carbon Steel Sheet 1/4 1mm 2mm 3mm S355JR Hot Rolled Mild Steel Sheet Metal
| Length: | As Requirement |
|---|---|
| Surface: | Oil,black,galvanized |
| Packing: | Standard Seaport Packing |
3mm Cold Rolled 316 Grade Metal Plates Stainless Steel Sheets with 2B Surface
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
Aisi 304 316 SS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 0.3mm Thick 2B Finish
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
High Alloy Steel Plate 3mm Carbon Steel Plate 4*8 Steel Sheet for Ship Plate
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Color: | Nature Silver |
| Free Sample: | Available , Contact Us |
10-30mm Thickness ASTM-A36 And Q235 Material High Carbon Steel Sheet
| Length: | As Requirement |
|---|---|
| Surface: | Oil,black,galvanized |
| Packing: | Standard Seaport Packing |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.15mm 304L 304 321 316L 310S 2205 430 Plates
| Product Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Grade: | 304L 304 321 316L 310S 2205 430 420 |
3mm Thickness 8x4fts Floor Tread SS 400 Mild Steel Flat Plate
| Grade: | SS400 |
|---|---|
| Width: | 10mm To 150mm |
| Application: | Making Fence,grating |
Gi SGCC Galvanized Steel Flat Plate Sheet Zinc Coating G30 0.7mm DX51D
| Product Name: | Galvanized Steel Plate |
|---|---|
| Type: | Galvanized Steel Plate,Flat Plate |
| Grade: | DX51D SGCC |
ASTM A36 Hot Rolled 16mm thickness Carbon Steel Sheets used for Buildings
| Width: | 10mm-500mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled Ss Sheet 309s 310s 316 316l Sus321 304l Stainless Steel for Kitchen Ba 1 Ton
| Custommerized Size: | Width 100-1500mm, Length 500-6500mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Keyword: | Stainless Steel Plate |

