All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
ASTM A29 A29M 04 Alloy Steel Plates 5mm 10mm Catholic Protection Zinc Coat
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Length: | 1000-4000mm |
| Shippping: | Sea Freight |
5/16" 5/8" 4x8 Mild Steel Plate Grade S355 43a 350 250 1.5mm 3mm 5mm 6mm For Cooking
| Steel Grade:: | S20c |
|---|---|
| Technique: | Cold Drawn And Hot Rolled |
| Processing Service:: | Bending, Cutting |
0.1mm AISI 904L Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet BA Surface1250X2500mm
| Product Name: | Stainless Steel Plate Sheet |
|---|---|
| Grade: | 904L 304L 316L |
| Thickness: | 0.1-0.5mm |
Baosteel Jisco Stainless Steel Plate Sheet 3mm 201 304 316 310s 2205 2b Hl Mirror
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 301, 304, 304L, 316, 316L, 316Ti, 309, 310, 317, 321, 409, 410, 420, 430, 904L, |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra Thick Plate: 16mm-115mm |
AR400 AR500 Ar450 AR450F Ar450 Steel Plate Hot Rolled
| Grade: | AR400 |
|---|---|
| Length: | 1-6M OR COIL |
| Width: | 1000-2500MM |
Tisco Inox Stainless Steel Plate Cold Rolled 2B Finish 304 316 321 16 Gauge 2000mm
| Brand: | Tisco, Baosteel, Posco, Jisco, Lisco |
|---|---|
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
| Grade: | 304 316 321 |
Z275 Gi Hot Dip Galvanized Steel Plate Sheet Dx51 Zero Spangle Ral Color 13.0mm
| Product Name: | Hot Dip Galvanized Steel Plate |
|---|---|
| Type: | Flat Sheet |
| Thickness: | 0.12-13.0mm |
8mm 1/4" 1/2 316 Stainless Steel Plates Astm A240 S31803 3mm ss sheet 202
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
AISI 316L 316Ti Cold Rolled Stainless Steel Sheet Hot Rolled 10mm Stainless Steel Plates
| Custom Cut: | Available |
|---|---|
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
| Elongation: | 46%-50% |
SSAB Rectangular 400 Wear Resistant Steel Plates BHN 2.0mm - 8.0mm
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Thickness: | 0.5MM-100MM |
| Type: | Steel Plate |

