All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
Ar400 Ar500 NM400 GB NM500 Wear Resistant Steel Plates Hot Rolled 2.0mm
| Grade: | NM360 NM400 NM450 NM500 NM550 NM600 |
|---|---|
| Length: | 3000mm~12000mm |
| Width: | 60mm~2000mm |
High Strength Wear Resistant Hbw500 Nm500 Steel Plate
| Grade: | NM 500 |
|---|---|
| Thickness: | 3.0-15.0mm |
| Surface Finish: | Natural |
ASTM A653/A653m 3mm 5mm 6mm Hot Dipped Zinc Steel Plate Coated Galvanized Steel Sheet
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Elongation: | 12%-30% |
201 202 304 316 316L Cold Rolled Stainless Steel Plates 1.5mm Thick 2BA Bright Surface
| Product Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
| Grade: | 201J1 304 316 310S 430 420 904L |
3/8" A243 Astm A242 A588 Corten Steel Plate 10mm 6mm 8mm 3mm 2mm Corten Steel Sheet Weathering
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Length: | According To Customer Requirements |
| Thickness: | 1.6mm~16mm |
409 410 420 Grade Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet 4mm Thickness
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
Mill Edge Stainless Steel Plate Sheet 316 316L 6 - 10mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 316 316l 316Ti |
| Thickness: | 6/8/9/10mm |
316 304 Cold Rolled Stainless Steel Plate 0.5mm Anti Corrosion ASTM Polished
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316L |
| Thickness: | 0.3-3.0mm |
Abrex 600 AR600 Steel Plate 65HRC High Chrome Coated
| Grade: | AR600 |
|---|---|
| Thickness: | 10-100mm |
| Length: | 3000~4000mm |
20 Thickness ASTM 5115 Hot Rolled Low Carbon Alloy Steel Plates with Good weldability
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Thickness: | 20mm |
| Length: | 6000MM |

