All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
14ga 202 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 4x8 2B Surface 2.0mm Inox Plate
| Standard: | JIS G4305-2005 |
|---|---|
| Grade: | 201,430,304,316,316Ti, 316L, 321, 410S,904L 2205 |
| Thickness: | 10-16ga |
China Q235 A36 Ss400 Diamond Chequered Ms Steel Sheet for Decoration
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
5160 1/4" Annealed Spring Steel Strip Stainless Springy Metal Strip
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
CR Cold Rolled Coil Steel 2500mm AISI Gi Sheet Coil
| Grade: | A36 / Q235B |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Length: | 6-12m Or As Required |
201 304 316 430 310s 316l 1.5mm Thick Decorative Stainless Steel Sheet 304 Ss Plate
| Length: | Customized |
|---|---|
| Payment: | 30%TT+70%TT / LC |
| Price Terms: | FOB, CFR, CIF, EXW |
SPCC Bright Tin Plated Sheet 2.8/2.8 T1 T3 Matt Finished DR8 Flat
| Product Name: | Tin Plated Sheet |
|---|---|
| Material: | SPCC |
| Thickness: | 0.15-0.35mm |
409/410/904l/2205/2507 Ss 304 Customized Thickness 4*8 Feet Plates
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
|---|---|
| Keyword: | 4x8 Stainless Steel Sheet Sheet |
| Port: | Shanghai |
AISI 201 J2 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1200mm Flat Plate With Hairline Polished
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L/31 |
| Thickness: | 0.2mm-3.0mm |
2.8/5.6 Flat Tin Sheets Bright Stone Silver Surface Finished 0.25mm Tinplate
| Product Name: | Coating Steel Tinplate |
|---|---|
| Material: | SPCC,MR,SPTE |
| Thickness: | 0.25-0.5mm |
Ss 316 304 2b Surface Corrosion Resistant High Temperature Resistant Stainless Steel Sheet Plate
| Application: | Construction/Decoration/Kitchenware/Chemical Industry |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
| Hs Code: | 7219340000 |

