All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
0.5mm Cold Rolled Stainless Steel Sheet Tisco 904L 2205 2507 2101 2520 2304 Inox
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Grade: | 904L, 2205, 2507, 2101, 2520, 2304 |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra |
304 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 4x8 ASTM 0.2-8.0mm 2B Polish Finished
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.2~8.0 Mm |
| Length: | 1200~6000 Mm |
0.3 Mm 0.4 Mm 0.5 Mm 400 series 2B Mirror Surface Stainless Steel Sheets Plates
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-20mm Or Customized |
| Width: | 225-250MM |
Dx51d Dx52d Dx53d Dx54d Galvanized Metal Roofing Sheets 6.0mm
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Elongation: | 12%-30% |
0.3mm 0.5mm Thickness 316Ti 304 301 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Mirror Finish
| Material: | SS 316TI |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
| Thickness: | 0.3mm-5mm |
PVD Hairline Stainless Steel Sheet Plate 301 310S 316L 5.0mm
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 301 304 310S 316L |
| Thickness: | 5.0mm |
316L 10mm Stainless Steel Sheet Plate In Coil Smooth Edge 201 202 304
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 316L |
| Thickness: | 12.0mm |
POSCO Mill Stainless Steel Sheet 316 420 430 14ga 10ga 2B Surface 304 1000mm
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/316/316L/430/420/904L/310S/317/2205 |
| Thickness: | 24ga 14ga 12ga 10ga |
2 Inch SS 201 316 430 Grade Thickness Stainless Steel Strip Coil
| Grade: | 200 Series/300 Series/400series |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
| Width: | 3mm-2000mm Or Customized |
Custom Size 201 Stainless Steel Strip Coil With BA Mirror Finish For Mechanical Equipment
| Grade: | 200 Series/300 Series/400series |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
| Width: | 3mm-2000mm Or Customized |

