All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
16 Gauge 1/8" 1/4 Holes 304 317 Stainless Steel Perforated Sheet Ss316 3mm Sheet
| Material: | 304 317 316 |
|---|---|
| Thickness: | 1.5-3.0mm |
| Length: | 1000-6000mm |
1.1240 1.1260 65G 65Mn4 66Mn4 65mn Carbon Spring Steel Strip
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
0.8-8mm Thickness 65mn Grade Spring Steel Strips used for cutting saw
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
ASTM A572 Ms Hot Flat Plate Metal Carbon Steel Checkered Diamond Sheet
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
ASTM 99.95% Pure Copper Steel Bar Rod Scrap Mill Finish
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB |
|---|---|
| Technic: | Mill Finish, Polished, Anodizing, Brushing, Sand Blasting, Powder Coating,etc |
| Finish: | Requirement |
0.25 - 2.5mm Tisco Stainless Steel Coil Coil Cold Rolled 304 316L 201 430 2B
| Product Name: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 201 430 |
| Thickness: | 0.25-3.0mm |
1.0mm SS304 Cold Rolled SS 304 Plate BA Surface
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
Mill Edge 3.0mm Stainless Steel Ss Sheets 904L 2B Polished Industry Construction
| Standard: | JIS, ASTM, DIN, EN, JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, Etc |
|---|---|
| Grade: | 904 |
| Thickness: | 0.3-3.0mm |
Good Extrusion 6063 T6 Aluminum Alloy Plate Thickness 8mm Steel Sheet
| Product Name: | 6063 T6 Aluminum Alloy Plate |
|---|---|
| Standard: | GB/T3190,GB/T 3880-2006 |
| Grade: | 6063 T6 |
816M40 35NCD6 Astm A297 Cast Alloy Steel Products 1000-4000mm
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Length: | 1000-4000mm |
| Shippping: | Sea Freight |

