All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
Grade 50 Q460 Q345B Q235B Carbon Steel Coils Building Material Mild Iron 5800mm
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | A36 Grade50 SS400 Q235 |
| Technique: | Cold Rolled |
430 410 Cold Roll Stainless Steel Sheets 20mm 319 SS Plate
| Tolerance: | -0.75mm |
|---|---|
| Grade: | 304 316 410 430 S32750 |
| Thickness: | 0.2-20mm |
3mm Cold Rolled Spring Steel Strip Hardened Spring Steel Strip Flat Polished
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
304 S32750 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.2mm Super Duplex
| Tolerance: | -0.75mm |
|---|---|
| Grade: | 304 316 410 430 S32750 |
| Thickness: | 0.2-20mm |
Brushed Cold Rolled Stainless Steel Sheet 3000mm 430 Wall Covering 24 Gauge
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 430 |
| Thickness: | 0.5-80mm |
2205 2507 Ss Plate 8k Mirror Stainless Steel Sheet Metal Sheet
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
253Ma Stainless Steel Metal Strips 316 1.2mm Duplex 2205 2507 254SMO
| Grade: | 400 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.15mm - 4.00mm |
| Length: | Customer's Requirement |
ASTM 201 409L Cold Rolled Stainless Steel Sheet 3mm Plate Inox
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316 409L 420 |
| Thickness: | 0.4mm-6mm/ 3mm-100mm |
SUS 304 8K Stainless Steel Sheet TISCO Cold Rolled 1.0mm For Decoration
| Product Name: | TISCO Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Grade: | 304L 304 321 316L 310S 2205 430 420 201 |
Q235 Mild steel plate available at EXW for heavy-duty applications
| After Sale: | Any Quality Problems, Unconditional Return |
|---|---|
| Length: | 1000-12000mm |
| Application : | Construction, Manufacturing, Container, Shipbuilding, Etc. |

