All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ flat steel plate ] match 138 Products.
8k Finish 1/4" 316 Stainless Steel Plates 15mm Thick
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
3/8" Carbon Steel Sheet Boiler 4x8 3/4" 1/8" 1/4" 8mm 6mm 5mm Mild Steel Sheet
| Thickness: | 5-120mm |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Test: | BV/SGS---Mtc |
Ss Plate 201 304 316l 430 Sheet Finished Stainless Steel Plate
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
|---|---|
| Keyword: | 4x8 Stainless Steel Sheet Sheet |
| Port: | Shanghai |
304 316 201 Ss Plate 0.5-20mm Thickness Stainless Steel Sheet Mirror Finished Stainless Steel Plate
| Application: | Construction/Decoration/Kitchenware/Chemical Industry |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
| Hs Code: | 7219340000 |
8mm 6 Mm 5 Mm 3 Mm 2 Mm Ms Steel Plate
| Standard: | AISI ASTM GB JIS DIN |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Technic: | Hot Rolled |
ASME A240 304l 304 Stainless Steel Sheet No.4 No.8 Surface Cold-Rolled Stainless Steel Plate
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
Alu-Zinc Zinc Coated Dx51 Gi Gl Galvanized Steel Sheet Plates
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Elongation: | 12%-30% |
0.3mm Galvanized Steel Roofing Panels Sheets Raw Material
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Elongation: | 12%-30% |
JIS G3302 Zinc Galvanized Steel Sheet Galvanized Steel Coil Sheet
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Elongation: | 12%-30% |
Gl Hdg Gi Secc Sgcc Cold Rolled/Hot Dipped Metals Iron Galvanized Steel Sheet Coil Strip
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Elongation: | 12%-30% |

