All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
Mill Finish Brushed Stainless Steel Sheet 220 - 3000mm 2B AISI 316 316L A240
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 316 316L |
| Thickness: | 6/8/9/10/12mm |
1.5mm HL Stainless Steel Sheet Plate BA 316L 430 2D 8K 2B For Construction Ss Plates
| Standard: | AISI / ASTM / JIS |
|---|---|
| Grade: | 200 300 400 Series |
| Thickness: | 1.5mm Or Customized |
Astm 0.5m - 1.5m A240 Stainless Steel Sheet Cold Rolled Inox 321 For Boiler Ss Plates
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 304,201,316,321,310S |
| Thickness: | 2mm-20mm Or Customized |
SGS 14ga Cold Rolled Stainless Steel Sheets 3.0mm 202 316 310S For Kitchen Walls
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 200/300 Series |
| Thickness: | 10ga 12ga 14ga 16ga;1.0/2.0/3.0mm |
0.5mm Cold Rolled Stainless Steel Sheet Tisco 904L 2205 2507 2101 2520 2304 Inox
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Grade: | 904L, 2205, 2507, 2101, 2520, 2304 |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra |
SS Mirror 6mm Stainless Steel Sheets 0.3mm 2b Finish 202 304 304l Rohs
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 202 304 304l |
| Thickness: | 0.3mm-120mm |
14ga 202 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 4x8 2B Surface 2.0mm Inox Plate
| Standard: | JIS G4305-2005 |
|---|---|
| Grade: | 201,430,304,316,316Ti, 316L, 321, 410S,904L 2205 |
| Thickness: | 10-16ga |
AISI ASTM Cold Rolled 201 Stainless Steel Sheet Ba 8K Mirror
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316/ 316L |
| Thickness: | 0.3-120mm |
Mirror 2B BA Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1.5mm 1mm 304 316 430 ISO Slit Edge
| Standard: | GB, AISI ASTM GB JIS DIN BS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 304 316 430 |
| Thickness: | 0.1-3.0mm Or As Request |
TISCO Stainless Steel Sheet Plate Milling Bright 0.35 - 2.50mm 304 316 316L 430
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 316L 304 201 430 |
| Thickness: | 0.35-2.50 |

