All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
TISCO ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304 316 430 1.5mm 1mm With Slit Edge
| Standard: | GB, AISI ASTM GB JIS DIN BS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 304 316 430 |
| Thickness: | 0.1-3.0mm Or As Request |
14 Gauge Cold Rolled Stainless Steel Sheet 2500x1250 SS Plates
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.4-6.0mm |
| Length: | 1000-6000mm |
Food Grade 316 55mm Stainless Steel Sheet Metal ASTM A240 TP316
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.2mm-55mm |
| Length: | 2000mm-15000mm |
Stainless Steel Sheet Metal AISI 430 NB 1MM 1000X2000 1250X2500
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4511 AISI 430 |
| Thickness: | 0.1-20MM |
Astm 410 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Surface 5.0mm HL Magnetic
| Certification: | ISO,CE,RoHS |
|---|---|
| Grade: | 430 410 |
| Thickness: | 4.0-12.0mm |
0.5mm ASTM 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheets Pressing HL For Kitchenware
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K/Embossed/Gold/Rose Gold/Black Gold |
0.6 Mm Stainless Steel Sheet Plate Milling Bright 0.35 Mm 316L 201 430
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 316L 304 201 430 |
| Thickness: | 0.35-2.50 |
4ftx8FT Cold Rolled Stainless Steel Sheet 420 201 Plate Mirror HL
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 304/301/201/202/316/316Ti/410/420/904L |
| Thickness: | 0.25-2.0mm |
POSCO Mill Stainless Steel Sheet 316 420 430 14ga 10ga 2B Surface 304 1000mm
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/316/316L/430/420/904L/310S/317/2205 |
| Thickness: | 24ga 14ga 12ga 10ga |
AISI EN 310s Cold Rolled Stainless Steel Sheet Custom Size 0.3 - 100mm 2D Plate
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/310s/316 |
| Thickness: | 0.3-150mm |

