All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
8mm Thickness AISI 316 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Price Per Kg
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Thickness: | 4-10.0mm |
| Width: | 60-1200mm |
2B Surface AISI 316L Cold Rolled Stainless Steel Sheet
| Material: | 304 316L 316Ti |
|---|---|
| Width: | 100-2000mm Or As Customer's Requirement |
| Thickness: | 0.3-2.5mm Or Customize |
201 202 304 316 430 Stainless Steel Sheets 5mm 6mm Thick 4x8 20 Gauge
| Custommerized Size: | Width 100-1500mm, Length 500-6500mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Keyword: | Stainless Steel Plate |
904 Cold Rolled Stainless Steel Sheet For Construction CE Certificate
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 904 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
Ss 316 304 2b Surface Corrosion Resistant High Temperature Resistant Stainless Steel Sheet Plate
| Application: | Construction/Decoration/Kitchenware/Chemical Industry |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
| Hs Code: | 7219340000 |
BA 2B Finish Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304 316 309 Customized 3mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 304 316 309 |
| Thickness: | 0.5-500mm Or Customized Size |
304 321 310s Stainless Steel Sheet Brushed Cold Rolled BA Surface
| Standard: | ASTM,DIN,EN, AISI |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Thickness: | 2.0-15mm, 6mm |
AISI Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 2B Finish 1219x2438mm 3mm
| Material: | 434 |
|---|---|
| Thickness: | 3.0mm |
| Width: | 1220mm |
SGS AISI 304L 316L 410 Stainless Steel Sheet 0.5mm - 50mm BA Finished
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 304/ 304L |
| Thickness: | 0.3-100mm |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 6mm Thick BA Mirror
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |

